2026. 08. 14. 14:01
Volt egy pont a jubileumi, XXV. Savaria Történelmi Karnevál nyitóestéjén, amikor Szombathely Fő tere egyszerűen túl kicsinek bizonyult. Este tíz órakor színpadra lépett Beton.Hofi, és pillanatok alatt kiderült: erre a koncertre nem egyetlen generáció érkezett. A fiatalok mellett szép számmal álltak a tömegben szülők, középkorúak, sőt idősebbek is – mindenki ugyanarra várt: hogy megszólaljon a zene.
A Fő tér megtelt. Sűrű tömeg hömpölygött a Forum Színpad előtt, és amerre csak nézett az ember, lelkes arcokat, telefonokat a magasban és együtt mozduló embereket lehetett látni. A jubileumi karnevál első napján a történelmi múlt és a jelen egyik legerősebb hazai könnyűzenei hangja találkozott egymással – meglehetősen látványosan.
Beton.Hofi pontosan azt hozta, amit korábban a Savaria Fórumnak adott interjújában ígért: „teligázon all in”. Nem spórolt az energiával, a közönség pedig az első pillanattól visszaadta azt, amit a színpadról kapott. A koncerten a jól ismert dalok mellett ritkábban játszott számok is előkerültek, így azok is kaptak különleges pillanatokat, akik régóta követik az előadó pályáját.
A koncert egyik legérdekesebb sajátossága éppen az volt, hogy a Fő téren egymás mellett álltak azok, akik talán egészen más zenéken nőttek fel. Beton.Hofi azonban láthatóan képes volt hidat építeni közöttük – ahogy ő maga is fogalmazott az interjúban: „hídnak érzem magam.”
És ezen az estén ez a híd Szombathely teljes Fő terén átívelt.
A közönség együtt énekelt, együtt mozdult, együtt reagált a dalokra. A karnevál atmoszférája ezúttal nem a római légiók, a gladiátorok vagy az ókori Savaria felől érkezett, hanem a színpadról: basszusokból, fényekből, ritmusokból és több ezer ember közös energiájából épült fel.
A jubileumi Savaria Karnevál nyitónapján így egyértelművé vált, hogy a huszonötödik alkalommal megrendezett esemény nem a múltba réved, hanem bátran kapcsolja össze azt a jelennel. A római Savaria fölött ezen az estén Beton.Hofi hangja szólt, a Fő tér pedig egyetlen hatalmas koncerttérré változott.
A „Savaria Kingston Town” pedig ezúttal tényleg megtelt élettel: fiataltól az idősekig mindenki ugyanott volt, ugyanazt a ritmust hallgatta, és ugyanarra a pillanatra emlékszik majd.
A jubileumi karnevál első nagy koncertje tehát nem egyszerűen egy fellépés volt. Közös városi élmény lett – egy megtelt Fő térrel, óriási tömeggel és egy olyan estével, amelyen Szombathely egy pillanatra tényleg együtt mozdult.
Forrás: Savaria Forum