savaria történelmi karnevál 2019
savaria történelmi karnevál 2019
2019. augusztus
22-25.Ludi Savarienses

Nyugati Gyepűk Pajzsa Haditorna Egyesület, Jaurinum Győri Történeti Társaság – 11. századi kelet-európai haditorna

Időpont:2019. augusztus 23. (péntek) 15:15
Időtartam: 30 perc
További időpontok: 2019. augusztus 24. (szombat) 11:50
2019. augusztus 25. (vasárnap) 16:00

A gladiátorharcok eltűntek a történelem viharaiban, de a közönség és egymás szórakoztatására vívott páros, illetve csapatok közötti viadalok hagyománya nem veszett el, sőt a középkor derekára újra reneszánszukat élik az ilyen jellegű küzdelmek. Ezek az általában teljes védőöltözetben, tompa fegyverekkel, jellemzően csoportok között vívott tömeges harci játékok a 11. században terjednek el. E homályos és sokszor egyedi szabályok szerint zajló küzdelmek oly sok vitéz életébe kerültek, hogy Európában sok helyütt még az egyház is betiltotta azokat.