savaria történelmi karnevál 2019
savaria történelmi karnevál 2019
2019. augusztus
22-25.Ludi Savarienses

Anda Lovasharc Egyesület és Nyugati Gyepűk Pajzsa Haditorna Egyesület – avar és magyar lovas harcmodor a 7–11. században

Időpont:2019. augusztus 23. (péntek) 11:50
Időtartam: 40 perc
További időpontok: 2019. augusztus 24. (szombat) 15:20
2019. augusztus 25. (vasárnap) 14:00

A Kárpát-medencét a 6. és a 8. század között egy keleti eredetű nép, az avarok uralták. Hadviselésükben a lovas nomád harcmodor játszotta a főszerepet, ami nem csupán lovasíjászatból állt. Ezzel ismertet meg bennünket az első alkalommal a Témaparkban vendégeskedő Anda Lovasharc Egyesület. A Magyar Fejedelemség katonai erejében hagyományos könnyű lovasíjász harcmodor mellett egyre nagyobb szerepet tölt be a nehézlovas harcmodor is, melyet a Vas megyei Nyugati Gyepűk Pajzsa Haditorna Egyesület bemutatójából ismerhetünk meg. A könnyebb összehasonlítás érdekében a két csapat közösen lép, egészen pontosan lovagol a közönség elé.