savaria történelmi karnevál 2018

Időtartam: 8 óra
További időpontok: 2018. augusztus 25. (szombat) 10:00
2018. augusztus 26. (vasárnap) 10:00

A látogatókat kisebb-nagyobb megszakításokkal egész nap várják a I. századi római katonai táborok (Legio XV. Ap. COH I.–II.),a III–IV. századi római táborok (Legio I. Adiutrix, Legio Leonum Valentiniani, Legio III. Italica Concors; Lancearii Savarienses) a Collegium Gladiatorium utazó ludusa a gladiátorok táborával, a Nordegard III–IV. századi germán tábora, az Artistica Anam Cara reneszánsz mutatványosainak és garabonciásainak tábora látványkonyhával, az Őr-Nyék Hagyományőrző Egyesület X. századi magyar tábora és a Mathias Rex Hagyományőrző Egyesület XV. századi zsoldosainak tábora. Bizonyos táborokat a küzdőtéren látható bemutatók jellegéből fakadóan néhány lövészeti és íjászbemutató alatt biztonsági okokból a Témapark munkatársai kiürítenek, illetve a Témapark bizonyos területeit lezárják a látogatók előtt. A kellemetlenségért vendégeink szíves megértését kérjük, de meggyőződésünk, hogy biztonságosabb néhány percet kevésbé árnyékos helyen tölteni a Témaparkban, mint számtalan percet tölteni az intenzív osztályon.