savaria történelmi karnevál 2017
savaria történelmi karnevál 2017
2017. augusztus

MNL Vas Megyei Levéltára

Szombathely mindenkép(p)en. Amatőr- és műkedvelő fotósok

Szombathelyen 1899-1990

időszaki kiállítás

A program helyszíne: Magyar Nemzeti Levéltár Vas Megyei Levéltára, Előadó- és kiállítóterem (Szombathely, Hefele M. u. 1.)

Együttműködő, rendező partnerek: Magyar Nemzeti Levéltár Vas Megyei Levéltára, Szombathelyi Szépítő Egyesület, Vasi Múzeumbarát Egyesület

Nyitvatartás a karnevál ideje alatt: 2017. augusztus 24-26. 10-20 h, augusztus 27. 10-18 h

Belépődíj: ingyenes megtekinthető rendezvény

A kiállítás egy évszázadra visszatekintve mutatja be az amatőrfotózás szombathelyi történetét, az 1890-es években készült legkorábbi fotográfiáktól kezdődően a rendszerváltás időszakáig terjedően. A helyi fényképészek munkáiból válogatott több száz fotón megelevenedik Szombathely múltja, nyomon követhető a városkép átalakulása, és bepillantást nyerhetünk a magánszférába, a családi élet hétköznapjaiba. Az érdeklődők megismerkedhetnek a sötétkamra titkaival, a film- és képelőhívás rejtelmeivel, régi fényképezőgépekkel, muzeális fotótechnikai eszközökkel is.